Confirm your age. Are you 18 or over?

Wednesday 29 October 2014

Ryman South

Att. 194
Worthing
  • Trevor McCreadie 10'
  • Lloyd Dawes 24'
  • Terry Dodd 39'
3 - 3 Full time
Herne Bay
  • Stuart King 45'
  • Stuart King 51'
  • Stuart King 84'

- Round Two

Att. 30
Billericay Town
2 - 2 Full time
Gillingham
Gillingham win 2 - 4 on penalties.

- Round Three

Att. 160
Stanway Rovers
0 - 0 Full time
Brightlingsea Regent
Brightlingsea Regent win 4 - 5 on penalties.

- Round One

Att. 83
Tower Hamlets
1 - 3 Full time
Cray Wanderers

Tuesday 28 October 2014

Ryman Premier

Att. 378
Enfield Town
  • Nathan Livings 14'
  • Ryan Doyle 64' (Pen)
  • Liam Hope 84'
3 - 1 Full time
Margate
  • Ryan Moss 47'
Att. 190
Leiston
  • Craig Parker 25'
  • Gareth Heath 37' (Pen)
  • Gareth Heath 61'
3 - 0 Full time
Grays Athletic

Ryman North

Att. 213
AFC Sudbury
0 - 1 Full time
Brentwood Town
  • Martyn Stokes 56'
Att. 121
Wroxham
  • Remy Gordon 19'
  • Nathan Stone 59'
  • Jack Garrod 68'
3 - 0 Full time
Thamesmead Town
  • Derek Duncan 75' (Sent Off)

Ryman South

Att. 134
Corinthian Casuals
  • Carl Wilson-Denis 36'
1 - 0 Full time
Hastings United
Att. 102
East Grinstead Town
  • Marc Pelling 5'
  • Marc Pelling 65'
2 - 1 Full time
Carshalton Athletic
  • Tommy Bradford 9'
Att. 173
Hythe Town
  • Jordan Wells 72'
  • Jordan Wells 76'
  • Bradley Duke 79' (OG)
  • Ashley Miller 93'
4 - 1 Full time
Redhill
  • Javlon Campbell 34'
Att. 167
Merstham
  • Taurean Roberts 35'
  • Tommy Hutchings 77'
2 - 0 Full time
Whyteleafe
Att. 132
South Park
0 - 5 Full time
Folkestone Invicta
  • Paul Booth 23'
  • Ian Draycott 26'
  • Ian Draycott 34'
  • Paul Booth 77'
  • Jordan Wright 84'
Att. 303
Whitstable Town
  • Ian Pulman 90' (Pen)
1 - 3 Full time
Faversham Town
  • Sam Bewick 0' (Sent Off)
  • David Botterill 52'
  • Josh Stanford 80'
  • Wayne Wilson 87'

- Fourth Qualifying Round Replay

Att. 380
Harrow Borough
1 - 4 Full time
Basingstoke Town
Att. 574
Havant & Waterlooville
3 - 0 Full time
Canvey Island

- Round Three

Att. 45
Burnham Ramblers
  • David Collins 44'
  • Emmanuel Johnson 61'
  • Issac Aubynn 64'
  • Gregory Akpele 69' (Sent Off)
3 - 2 Full time
Bowers & Pitsea
Att. 87
Great Wakering Rovers
  • Jay Nash 39'
  • Joe Skeels 44' (Sent Off)
  • Billy Johnson 72'
2 - 4 Full time
Romford
Att. 55
Halstead Town
1 - 5 Full time
Thurrock
Att. 58
Heybridge Swifts
1 - 3 Full time
Waltham Abbey
Att. 364
Southend United
2 - 4 Full time
Harlow Town
  • Alexander Read 19'
  • James Smith 72'
  • Alexander Read 75'
  • David Cowley 84'
19:45
Witham Town
P - P
Canvey Island
Att. 50
Wivenhoe Town
1 - 1 Full time
Aveley
Aveley win 6 - 7 on penalties.

- Round One

Att. 455
Bromley
1 - 1 Full time
Maidstone United
  • Mark Lovell 22'
Maidstone United win 2 - 4 on penalties.
Att. 20
London Bari
2 - 1 Full time
Redbridge
19:45
Tooting & Mitcham United
1 - 1 Full time
Croydon
Tooting & Mitcham United win 4 - 3 on penalties.

- Round Two

Att. 237
Bognor Regis Town
  • Joshua Warren 21'
  • Ashley Robinson 29'
  • Omarr Lawson 32'
  • Stuart Green 35'
  • George Branford 44'
  • Ashley Robinson 55' (Pen)
6 - 0 Full time
Rustington

Monday 27 October 2014

Ryman Premier

Att. 286
Kingstonian
0 - 1 Full time
VCD Athletic
  • Michael Power 65'

- Round Three

Att. 208
Billericay Town
  • Richard Halle 71' (Pen)
  • Afolabi Obafemi 77'
2 - 0 Full time
East Thurrock United
Att. 289
Dagenham & Redbridge
2 - 0 Full time
Barkingside

Sunday 26 October 2014

- Round One

Att. 7
Waltham Forest
1 - 5 Full time
Livingstone RARA
Att. 15
Folkestone Invicta
8 - 1 Full time
Maidstone United (Gold)

Saturday 25 October 2014

Ryman Premier

Att. 348
AFC Hornchurch
0 - 1 Full time
Enfield Town
  • Jonathan Constant 35'
Att. 346
Billericay Town
  • Cyrus Mahler 4'
1 - 1 Full time
Peacehaven & Telscombe
  • Joe Gatting 90'
Att. 295
Bury Town
  • Jack Willbye 36'
  • Connor Hall 69'
2 - 1 Full time
Tonbridge Angels
  • Thomas Parkinson 30'
Att. 1036
Dulwich Hamlet
0 - 0 Full time
Hendon
Att. 214
Leiston
  • Joseph Francis 44'
  • Conor Hubble 69'
  • Joseph Francis 90'
3 - 2 Full time
Bognor Regis Town
  • Omarr Lawson 47'
  • Oliver Pearce 93'
Att. 426
Lewes
  • Samuel Cole 17'
  • Jack Dixon 56'
2 - 0 Full time
Metropolitan Police
Att. 765
Margate
  • Lewis Taylor 30'
1 - 0 Full time
Leatherhead
Att. 105
Wingate & Finchley
  • Marc Weatherstone 47'
  • Karl Oliyide 90'
2 - 0 Full time
VCD Athletic

Ryman North

Att. 128
Aveley
  • Paul Preston 10'
  • Petrit Elbi 17'
2 - 0 Full time
Needham Market
Att. 138
Brightlingsea Regent
  • Jake Holman 19'
1 - 1 Full time
Barkingside
  • Matthew Gulfer 7'
Att. 66
Burnham Ramblers
  • Liam Burgess 6'
  • David Collins 56'
  • Bradley Nobbs 90'
3 - 2 Full time
Thamesmead Town
  • Rowan Liburd 22'
  • Tyrus Gordon-Young 75'
  • Derek Duncan 88' (Sent Off)
Att. 145
Chatham Town
  • Austin Gacheru 32'
  • Austin Gacheru 47'
2 - 3 Full time
Wroxham
  • Daniel White 10'
  • Jordan King 57'
  • Christy Finch 59'
Att. 201
Dereham Town
  • Michael Clunan 36'
1 - 4 Full time
Great Wakering Rovers
  • Tom Strickland 25'
  • Nick Skelton 70'
  • Tony Jacobs 81'
  • Billy Johnson 84'
Att. 280
Harlow Town
  • David Cowley 11'
  • Shane Stamp 64'
  • Billy Jones 80'
  • David Cowley 81'
  • Alexander Read 84'
5 - 1 Full time
Cheshunt
  • Joshua Fagbohun 0' (Sent Off)
  • Lewis Payne 0' (Sent Off)
  • Aryan Tajbakhsh 0' (Sent Off)
  • Adam Bolle 51'
Att. 104
Heybridge Swifts
  • William (Billy) Hunt 22'
  • Neil Richmond 90'
2 - 4 Full time
Ware
  • Kieran Bishop 3' (Pen)
  • Kieran Bishop 11'
  • Charlie Ledula 17'
  • Albert Adu 19'
Att. 86
Redbridge
  • Vinny Murphy 43'
1 - 3 Full time
Thurrock
  • Mark Onyemah 16' (Pen)
  • Charlie Stimson 27'
  • Charlie Stimson 38'
Att. 89
Romford
0 - 1 Full time
AFC Sudbury
  • Scott Kemp 21'
Att. 105
Soham Town Rangers
0 - 2 Full time
Brentwood Town
  • Stanley Sherwin 31'
  • Marcus Milner 76'
Att. 62
Tilbury
  • Francis Babalola 31'
  • Harry Cook 88'
2 - 1 Full time
Maldon & Tiptree
  • Joel Barnett 34'
Att. 75
Waltham Abbey
  • Ben Hart 6'
  • Jason Hallett 56'
2 - 2 Full time
Cray Wanderers
  • Shaun Welford 47'
  • Shaun Welford 90'

Ryman South

Att. 125
Chipstead
0 - 2 Full time
Walton Casuals
  • Luke Medley 33'
  • Luke Medley 80'
Att. 202
Faversham Town
  • Wayne Wilson 60'
  • George Monger 61'
  • Wayne Wilson 80'
3 - 2 Full time
Redhill
  • Joe Bingham 19'
  • Leyton Regan 63'
Att. 311
Folkestone Invicta
  • Jonathan Pilbeam 67'
  • Paul Booth 70'
2 - 0 Full time
Herne Bay
Att. 113
Merstham
  • Tommy Hutchings 34'
  • Tommy Hutchings 42'
  • Tommy Hutchings 69'
3 - 0 Full time
Corinthian Casuals
Att. 122
South Park
  • Joe Jackson 31'
  • Chris Smith 55'
  • Matthew Ward 56'
3 - 1 Full time
East Grinstead Town
  • Frederick Barker 64'
Att. 207
Three Bridges
  • Tony Garrod 52'
  • Jamie Crellin 63'
2 - 1 Full time
Horsham
  • Harry Smith 75'
Att. 198
Tooting & Mitcham United
  • Daniel Summers 9'
  • Solomon Pinnock 27'
2 - 0 Full time
Sittingbourne
  • Adam Molloy 0' (Sent Off)
Att. 130
Walton & Hersham
  • Tarome Hemmings 34'
1 - 0 Full time
Worthing
Att. 200
Whitstable Town
0 - 2 Full time
Hythe Town
  • Ashley Miller 10'
  • Ashley Miller 78'
Att. 208
Whyteleafe
0 - 0 Full time
Hastings United

- Fourth Qualifying Round

Att. 728
Basingstoke Town
1 - 1 Full time
Harrow Borough
Att. 642
Canvey Island
0 - 0 Full time
Havant & Waterlooville
Att. 929
Dartford
3 - 1 Full time
Burgess Hill Town
Att. 301
East Thurrock United
  • Sam Higgins 33'
  • Lewis Smith 38'
  • Sam Higgins 48'
  • Ross Parmenter 57'
  • Sam Higgins 59'
  • Lewis Smith 74'
  • David Bryant 83'
7 - 1 Full time
Bath City
Att. 2226
Maidstone United
  • Jack Parkinson 4'
  • Frannie Collin 52'
2 - 1 Full time
Welling United
Att. 620
Witham Town
1 - 2 Full time
Weston-Super-Mare

- Round Two

Att. 251
Wealdstone
6 - 1 Full time
Hampton & Richmond Borough

Thursday 23 October 2014

- Round one

Att. 247
Bury Town
0 - 7 Full time
Tottenham Hotspur
Att. 108
West Ham United
1 - 3 Full time
Charlton Athletic

Wednesday 22 October 2014

Ryman North

Att. 101
Cray Wanderers
  • Ian Daly 59'
  • Rory Hill 82'
  • Rory Hill 82'
3 - 3 Full time
Aveley
  • Marcus Elliott 40'
  • Junior Baker 48'
  • Daniel Francis 72'

- Round one

Att. 75
Burgess Hill Town
0 - 5 Full time
Carshalton Athletic

Tuesday 21 October 2014

Ryman Premier

Att. 301
Bognor Regis Town
0 - 0 Full time
Tonbridge Angels
Att. 428
Margate
  • Jamie Taylor 34'
  • Lewis Taylor 36'
2 - 0 Full time
Kingstonian
Att. 89
Wingate & Finchley
0 - 2 Full time
Metropolitan Police
  • Michael Charles 27'
  • Jack Knight 88'

Ryman North

Att. 137
AFC Sudbury
  • Adam Bolle 29' (OG)
1 - 3 Full time
Cheshunt
  • Oliver Berquez 13' (OG)
  • Adam Bolle 48'
  • Adam Bolle 77'
Att. 104
Great Wakering Rovers
0 - 4 Full time
Wroxham
  • Remy Gordon 9'
  • Christy Finch 37'
  • Jordan King 88'
  • Remy Gordon 90'
Att. 114
Heybridge Swifts
  • Aaron Gayle 51' (Sent Off)
  • Reece Morgan 58'
  • William (Billy) Hunt 71'
2 - 4 Full time
Harlow Town
  • David Cowley 52'
  • Michael Toner 56'
  • Jared Small 81'
  • Alexander Read 86'
Att. 143
Needham Market
  • Keiran Morphew 3'
  • Oliver Fenn 20'
  • Keiran Morphew 29'
  • Luke Ingram 83'
4 - 2 Full time
Maldon & Tiptree
  • Samuel Nunn 22' (OG)
  • Tunde Adewunmi 27'
Att. 35
Redbridge
  • Oladapoa (Dapo) Abitogun 0' (Sent Off)
  • Chinedu McKenzie 41'
1 - 1 Full time
Waltham Abbey
  • Jonathan Docker 90' (Pen)

Ryman South

Att. 89
Three Bridges
  • Ben Godfrey 54'
1 - 4 Full time
Faversham Town
  • Jamie Maxted 0' (Sent Off)
  • Jack Harris 45'
  • Jack Harris 49'
  • Jack Harris 90'
  • Jack Harris 92'
Att. 171
Tooting & Mitcham United
  • Daniel Summers 10'
  • Frankie Sawyer 35'
  • Daniel Summers 56'
  • Bashiru Alimi 75'
  • Daniel Summers 80'
5 - 2 Full time
Guernsey
  • Luke Winch 49'
  • Marc McGrath 87'

- Preliminary Round Replay

Att. 70
Corinthian Casuals
  • Reece Placid 15'
1 - 3 Full time
Leigton Town
Att. 52
East Grinstead Town
  • John Sinclair 90'
1 - 6 Full time
Walton Casuals
  • Luke Medley 10'
  • Luke Medley 49'
  • Scott Day 63'
  • Gabriel Odunaike 75'
  • Gabriel Odunaike 86'
  • Jeremy Boakye 90'
Att. 66
Redhill
1 - 2 Full time
Brentwood Town
  • Stanley Sherwin 45'
  • Stanley Sherwin 53'
  • Andrew Joslin 90' (Sent Off)
Att. 75
Uxbridge
2 - 2 Full time
Romford
Uxbridge win 4-3 on penalties

- Round Three

Att. 70
FC Clacton
0 - 4 Full time
Grays Athletic
  • Dumebi Gb-Dumaka 9'
  • Dumebi Gb-Dumaka 36'
  • Akwasi Marfo 48'
  • Jay Leader 76'

- Round One

Att. 40
Clapton
0 - 3 Full time
Harrow Borough
Att. 51
Carshalton Athletic
  • Oliver Thornton 23'
1 - 2 Full time
Egham Town
Att. 66
Merstham
2 - 1 Full time
Whyteleafe
Att. 41
South Park
2 - 1 Full time
Guildford City

Monday 20 October 2014

Ryman Premier

Att. 194
Hendon
  • Elliott Brathwaite 0' (Sent Off)
  • Ryan Scott 19' (OG)
1 - 1 Full time
Billericay Town
  • Dylan Casey 0' (Sent Off)
  • Harry Baker 3'

Sunday 19 October 2014

- Preliminary Round

Att. 148
Aylesbury United
2 - 3 Full time
Thamesmead Town
Att. 218
Cray Wanderers
  • Ian Daly 76'
  • Shaun Welford 90' (Pen)
2 - 0 Full time
Hastings United
Att. 152
Horsham
6 - 2 Full time
Sittingbourne
  • Adam Molloy 0' (Sent Off)
  • Brett Milham 51'
  • Hicham Akhazzan 71'

Saturday 18 October 2014

Ryman Premier

Att. 403
Bognor Regis Town
  • Jason Prior 30'
  • Jason Prior 57'
  • Jason Prior 76'
3 - 0 Full time
Hampton & Richmond Borough
Att. 307
Bury Town
0 - 1 Full time
East Thurrock United
  • Sam Higgins 42'
Att. 372
Canvey Island
0 - 3 Full time
AFC Hornchurch
  • Reece Beckles-Richards 59'
  • Daniel (Danny) Johnson 76'
  • Reece Beckles-Richards 88'
Att. 348
Enfield Town
  • Liam Hope 17'
  • Mark Kirby 45'
  • Jonathan Constant 47'
3 - 0 Full time
Lewes
  • Jack Dixon 0' (Sent Off)
Att. 238
Hendon
  • Leon Smith 39'
  • Leon Smith 45'
  • Leon Smith 62'
  • Kevin Maclaren 84' (Sent Off)
3 - 2 Full time
Margate
  • Charlie Allen 12'
  • Charlie Allen 45'
Att. 257
Kingstonian
  • Nathaniel Pinney 5'
  • Elvis Hammond 19'
  • Thomas Kavanagh 25' (Sent Off)
2 - 2 Full time
Billericay Town
  • Ryan Scott 21'
  • Dylan Casey 53'
  • Cyrus Mahler 84' (Sent Off)
Att. 224
Leatherhead
  • Carl Rook 23'
  • Carl Rook 62'
2 - 0 Full time
Wingate & Finchley
Att. 1970
Maidstone United
  • Alex Flisher 5'
  • Jay May 24'
  • Jay May 74'
  • Alex Flisher 80'
4 - 1 Full time
Leiston
  • Adam Tann 2'
Att. 252
Metropolitan Police
0 - 0 Full time
Dulwich Hamlet
Att. 118
Peacehaven & Telscombe
  • James Fraser 51'
  • Joshua Jones 53'
  • Thomas Fraser 59'
3 - 3 Full time
Witham Town
  • James Robinson 11'
  • James Robinson 29'
  • John Watson 52'
Att. 429
Tonbridge Angels
  • Thomas Parkinson 71'
1 - 2 Full time
Grays Athletic
  • Dumebi Gb-Dumaka 28'
  • Fredrick Ladapo 40'
Att. 90
VCD Athletic
  • Michael Power 3'
  • Michael Power 13'
  • Michael Power 90'
3 - 2 Full time
Harrow Borough
  • Ryan Hope 38'
  • Stephen Butterworth 45' (Sent Off)
  • Marc Charles-Smith 82'

Ryman South

Att. 231
Worthing
0 - 1 Full time
Merstham
  • Mthuthuzeli Henriques 85'

- Preliminary Round

Att. 231
Beaconsfield SYCOB
0 - 4 Full time
Faversham Town
Att. 183
Bedford Town
4 - 3 Full time
Chipstead
Att. 82
Brentwood Town
  • Yeshaya Lomoley 8'
  • Daniel Dafter 66' (Sent Off)
1 - 1 Full time
Redhill
  • Christopher O'Flaherty 65'
Att. 247
Burgess Hill Town
1 - 0 Full time
Aveley
Att. 87
Burnham Ramblers
1 - 5 Full time
Brightlingsea Regent
  • Philip Kelly 7'
  • Michael Brothers 34'
  • Russell Malton 48'
  • Ben Newson 69'
  • Jake Holman 83'
Att. 85
Cheshunt
  • Aryan Tajbakhsh 30'
1 - 5 Full time
South Park
Att. 197
Dereham Town
  • Ryan Hawkins 16'
  • Ryan Hawkins 80'
2 - 1 Full time
Hanwell Town
Att. 608
Guernsey
  • Marc McGrath 20'
  • David Rihoy 24'
  • Luke Winch 73'
  • Ryan-Zico Black 90'
4 - 0 Full time
Barton Rovers
Att. 208
Harlow Town
  • Junior Appiah 16'
  • Junior Appiah 24'
  • Layne Eadie 41'
  • David Cowley 63'
  • Jared Small 64'
5 - 2 Full time
Wroxham
Att. 132
Heybridge Swifts
  • Joe Pearman 21' (Pen)
  • Joe Pearman 27'
  • Neil Richmond 45'
  • Joe Pearman 60'
  • William (Billy) Hunt 82'
  • William (Billy) Hunt 84'
6 - 3 Full time
Herne Bay
  • Stuart King 22'
  • Stuart King 29'
  • Benjamin Brown 73' (Sent Off)
Att. 202
Hythe Town
  • Phillip Stevenson 43' (Pen)
  • Ashley Miller 63'
  • Jordan Wells 86'
3 - 0 Full time
Maldon & Tiptree
Att. 78
Leigton Town
3 - 3 Full time
Corinthian Casuals
  • Jamie Byatt 58'
  • Jamie Byatt 66'
  • Jamie Byatt 78'
Att. 181
Needham Market
1 - 3 Full time
Walton & Hersham
  • Dominic Ogun 9'
  • Dylan Cascoe 45'
  • Andrew Dalhouse 87'
Att. 63
North Greenford United
0 - 1 Full time
Chatham Town
  • Austin Gacheru 68'
Att. 64
Northwood
3 - 1 Full time
Waltham Abbey
Att. 257
Ramsgate
1 - 4 Full time
Folkestone Invicta
  • Liam Friend 14'
  • Ian Draycott 40'
  • Paul Booth 78'
  • Reece Palmer 90'
Att. 57
Redbridge
1 - 2 Full time
Whyteleafe
  • Bentley Graham 45'
  • Jason Thompson 74'
Att. 88
Romford
1 - 1 Full time
Uxbridge
Att. 117
Soham Town Rangers
  • Jordan Gent 16'
1 - 6 Full time
Spalding United
Att. 123
Three Bridges
  • Lee Carney 6'
  • Tony Garrod 47'
  • Tony Garrod 65'
  • Ben Godfrey 69'
4 - 1 Full time
Carshalton Athletic
  • Oliver Thornton 64'
Att. 174
Tooting & Mitcham United
1 - 2 Full time
Aylesbury
Att. 70
Walton Casuals
0 - 0 Full time
East Grinstead Town
Att. 74
Ware
  • Charlie Ledula 17'
  • Charlie Ledula 70'
  • Charlie Ledula 86' (Pen)
  • Rheo Josephs 89'
4 - 0 Full time
Great Wakering Rovers
  • Adam Holmes 33' (Sent Off)
Att. 192
Whitstable Town
1 - 3 Full time
AFC Sudbury

Friday 17 October 2014

- Preliminary Round

Att. 170
Thurrock
4 - 3 Full time
Tilbury
  • Thomas Wood 11'
  • Ellis Remy 24'
  • Ellis Remy 41'

Thursday 16 October 2014

- Round one

Att. 154
Margate
0 - 18 Full time
Maidstone United

Wednesday 15 October 2014

Ryman South

Att. 108
Redhill
  • Javlon Campbell 7'
  • Fiachra McArdle 45'
  • Javlon Campbell 56'
  • Scott Harris 71'
4 - 3 Full time
Tooting & Mitcham United
  • Solomon Pinnock 6'
  • Frankie Sawyer 53'
  • Jordan Cheadle 59'
Att. 200
Worthing
  • Curtis Gayler 12'
  • Omar Bugiel 56'
  • Harvey Sparks 87'
  • Omar Bugiel 90'
4 - 1 Full time
Horsham
  • Anthony Nwachukwu 4' (Pen)
  • Jamie Hills 25' (Sent Off)

- Round One

Att. 191
Lewes
0 - 1 Full time
Peacehaven & Telscombe
  • Joe Gatting 31' (Pen)
Att. 121
Needham Market
0 - 1 Full time
Mildenhall Town

Tuesday 14 October 2014

Ryman Premier

Att. 210
Canvey Island
  • Rio Bryan Edwards 0' (Sent Off)
  • John Sands 14'
1 - 0 Full time
Harrow Borough
  • Lewis Driver 63' (Sent Off)
  • Stephen Butterworth 90' (Sent Off)
Att. 302
Metropolitan Police
  • Bradley Hudson-Odoi 36'
  • Ryan James 44'
  • Michael Charles 57'
3 - 0 Full time
Hampton & Richmond Borough

Ryman North

Att. 64
Brentwood Town
0 - 2 Full time
Ware
  • Albert Adu 51'
  • Ryan Wade 85'
Att. 105
Brightlingsea Regent
0 - 1 Full time
Cheshunt
  • Adam Bolle 49'
Att. 76
Heybridge Swifts
  • Ryan McFarlane 60'
  • Joe Pearman 63'
2 - 4 Full time
Dereham Town
  • Ryan Hawkins 3'
  • Adam Smith 5'
  • Aaron Kay 33'
  • Aaron Kay 71'
Att. 43
Redbridge
  • Chinedu McKenzie 3'
  • Leon Smith 89'
2 - 1 Full time
Aveley
  • Junior Ogedi-Uzokwe 55'
Att. 101
Soham Town Rangers
  • Daniel Brown 36'
  • Jordan Gent 55'
2 - 1 Full time
Romford
  • Reece Cosson 18'
Att. 76
Thurrock
  • Ross Wall 44'
  • Abs Thompson 61'
  • Loui Hazlewood 72' (Pen)
  • Ross Wall 84'
  • Mark Onyemah 88'
5 - 0 Full time
Barkingside
Att. 76
Waltham Abbey
  • Jason Hallett 19'
  • Joseph Kizzi 44'
  • Jason Hallett 52'
  • James Elmes 75'
  • Joseph Kizzi 80'
5 - 3 Full time
Burnham Ramblers
  • Liam Burgess 17'
  • Liam Burgess 32'
  • Bradley Nobbs 48'

Ryman South

Att. 108
East Grinstead Town
  • Matthew Geard 21'
1 - 3 Full time
Hastings United
  • Samuel Adams 57'
  • Kenny Pogue 79'
  • Samuel Adams 90'
Att. 184
Hythe Town
  • Craig Thompson 0' (Sent Off)
  • Josh Burchell 15'
  • Michael Yianni 24'
2 - 2 Full time
Ramsgate
  • Thomas Ripley 2'
  • Scott Punton 49'
Att. 105
Merstham
  • Taurean Roberts 17'
  • Simon Cooper 53'
  • Fabio Saraiva 76' (Pen)
  • Taurean Roberts 77'
  • Stefan Cox 80' (Sent Off)
  • Tommy Hutchings 84'
5 - 2 Full time
Walton Casuals
  • Liam Collins 34'
  • Ebrima Adams 69' (Sent Off)
  • Liam Flanighan 76' (Sent Off)
  • Merrick James-Lewis 90'
Att. 110
Sittingbourne
0 - 4 Full time
Burgess Hill Town
  • Patrick Harding 43'
  • Sam Fisk 48'
  • Patrick Harding 81'
  • Daniel Perry 88'
Att. 213
Whitstable Town
  • Thomas Loynes 33'
  • Kane Rowland 51'
2 - 2 Full time
Folkestone Invicta
  • Paul Booth 13'
  • Paul Booth 61'
Att. 172
Whyteleafe
  • Samuel Clayton 68'
1 - 1 Full time
Chipstead
  • Daniel Buckle 24'

- Round One

Att. 10
Three Bridges
2 - 4 Full time
Burgess Hill Town
Att. 133
Dulwich Hamlet
  • Dean McDonald 31' (Pen)
  • Michael Kamara 62'
2 - 2 Full time
Walton & Hersham
  • Dominic Ogun 14'
  • Andrew Dalhouse 90'
Walton & Hersham win 4-1 on penalties
Att. 102
Wingate & Finchley
  • Kieran Street 0' (Sent Off)
  • Niko Muir 7'
  • Ola Sogbanmu 22'
  • Rob Laney 32'
3 - 4 Full time
Hendon
  • Max McCann 34'
  • Samuel Murphy 39' (Pen)
  • Leon Smith 59'
  • Ola Sogbanmu 89' (OG)
Att. 175
Chatham Town
0 - 1 Full time
Margate
  • Freddie Grant 80'
Att. 274
Dover Athletic
2 - 1 Full time
Faversham Town
Att. 60
Thamesmead Town
2 - 0 Full time
VCD Athletic
Att. 189
Welling United
1 - 3 Full time
Tonbridge Angels
  • Billy Medlock 22'
  • Billy Medlock 40'
  • Thomas Parkinson 45'
Att. 61
Kirkley & Pakefield
2 - 6 Full time
AFC Sudbury
Att. 146
Leiston
3 - 2 Full time
Bury Town

- Third Qualifying Round Replays

Att. 455
Bromley
5 - 0 Full time
Grays Athletic

- Round Three

Att. 56
Maldon & Tiptree
  • Adalberto Pinto 0' (Sent Off)
  • Marcus Rose 0' (Sent Off)
  • Cliff Akurang 13'
  • Adalberto Pinto 39'
2 - 2 Full time
AFC Hornchurch
AFC Hornchurch win 1 - 4 on penalties.

Sunday 12 October 2014

- Third Qualifying Round

Att. 226
Greenwich Borough
1 - 0 Full time
Redhill
Att. 555
Kingstonian
  • Elvis Hammond 61'
  • Elvis Hammond 79'
2 - 3 Full time
Eastbourne Borough

Saturday 11 October 2014

Ryman Premier

Att. 285
AFC Hornchurch
  • Reece Beckles-Richards 1'
1 - 1 Full time
Bury Town
  • David Femiola 70'
Att. 1061
Dulwich Hamlet
0 - 1 Full time
Bognor Regis Town
  • Doug Tuck 49'
Att. 801
Hampton & Richmond Borough
  • Charles Moone 8'
  • Charles Moone 15'
2 - 1 Full time
VCD Athletic
  • Leigh Bremner 47'
Att. 231
Leiston
  • Craig Parker 54'
  • Gareth Heath 63' (Pen)
2 - 2 Full time
Enfield Town
  • Philippe Kane 51'
  • Mark Kirby 83'

Ryman North

Att. 237
AFC Sudbury
  • Ryan Henshaw 18'
  • Lawrence Yiga 34'
  • Lawrence Yiga 76'
  • Sam Clarke 85'
4 - 0 Full time
Tilbury
Att. 100
Barkingside
  • Steven Carvell 28'
1 - 2 Full time
Harlow Town
  • Alexander Read 65'
  • Alexander Read 74'
Att. 117
Brentwood Town
  • Courtney White 20'
  • Daryl Robson 58'
  • Shadrack Ngandu 62' (Sent Off)
2 - 1 Full time
Brightlingsea Regent
  • Ricky Griggs 75'
Att. 135
Cheshunt
0 - 0 Full time
Chatham Town
Att. 115
Cray Wanderers
  • Tyrus Gordon-Young 68'
1 - 1 Full time
Soham Town Rangers
  • David Ivars Prada 29'
Att. 144
Great Wakering Rovers
  • Tom Ranger 63'
1 - 0 Full time
Heybridge Swifts
Att. 50
Thamesmead Town
0 - 2 Full time
Dereham Town
  • Ryan Hawkins 67'
  • Craig Bussens 70'
Att. 84
Thurrock
  • James Goode 10'
  • Ross Wall 14'
  • Mark Onyemah 29' (Pen)
  • Ross Wall 45'
  • Andy Walker 67' (Sent Off)
  • Lewis Clark 80'
5 - 1 Full time
Burnham Ramblers
  • L'heureux Menga 42'
  • Kye Jude 68' (Sent Off)
Att. 162
Wroxham
  • Christy Finch 10'
  • Christy Finch 18'
  • Christy Finch 45'
  • Jamie Forshaw 63'
  • Christy Finch 77'
  • Jamie Forshaw 78'
  • Remy Gordon 85'
  • Jordan Attree 88'
8 - 0 Full time
Romford

Ryman South

Att. 184
Carshalton Athletic
  • Jamal Alexander 87'
1 - 2 Full time
Faversham Town
  • Dean Grant 15'
  • Dean Grant 22'
Att. 111
East Grinstead Town
  • Sampson Djimah 60'
  • Sam Schaff 90'
2 - 3 Full time
Merstham
  • Simon Cooper 49'
  • Taurean Roberts 66'
  • Aaron Rhule 88'
Att. 435
Hastings United
  • Kenny Pogue 11'
  • Adeniyi Olorunda 53'
  • Kenny Pogue 89'
  • Kenny Pogue 90'
4 - 1 Full time
Guernsey
  • Dominic Heaume 16'
Att. 202
Herne Bay
  • Danny Williams 9'
  • Joe Nelder 17'
2 - 3 Full time
Chipstead
  • Derek Safo Tieku 34'
  • Ben Dyett 64'
  • William Turl 80'
Att. 266
Horsham
0 - 3 Full time
Folkestone Invicta
  • Paul Booth 36'
  • Ian Draycott 45'
  • Frankie Chappell 64'
Att. 212
Hythe Town
  • Phillip Stevenson 73' (Pen)
  • Ashley Miller 76'
  • Ashley Miller 94'
3 - 0 Full time
Three Bridges
Att. 109
Sittingbourne
0 - 2 Full time
South Park
  • Joe Jackson 37'
  • Joe Jackson 54'
Att. 103
Walton Casuals
0 - 1 Full time
Ramsgate
  • Warren Schulz 33'
Att. 301
Worthing
  • Trevor McCreadie 59'
  • Trevor McCreadie 61'
  • Omar Bugiel 76'
3 - 1 Full time
Whitstable Town
  • Peter Wedgeworth 76'

- Third Qualifying Round

Att. 220
Barton Rovers
0 - 1 Full time
Canvey Island
  • John Sands 32'
Att. 450
Biggleswade Town
0 - 2 Full time
Maidstone United
  • Matthew Bodkin 75'
  • Alex Flisher 85'
Att. 456
Billericay Town
0 - 1 Full time
Weymouth
Att. 510
Dorchester Town
1 - 0 Full time
Hendon
Att. 224
East Thurrock United
  • Mitchell Gilbey 45'
  • Lewis Smith 60'
2 - 1 Full time
Tooting & Mitcham United
Att. 350
Grays Athletic
0 - 0 Full time
Bromley
Att. 182
Harrow Borough
2 - 1 Full time
Waltham Abbey
Att. 339
Needham Market
1 - 2 Full time
Witham Town
Att. 566
Sutton United
1 - 3 Full time
Burgess Hill Town
Att. 298
Willand Rovers
3 - 2 Full time
Aveley
Att. 292
Wingate & Finchley
0 - 2 Full time
Havant & Waterlooville

Friday 10 October 2014

Ryman South

Att. 207
Corinthian Casuals
  • Carl Wilson-Denis 46'
1 - 5 Full time
Whyteleafe
  • Roscoe DSane 11'
  • Greg Andrews 14'
  • Jason Thompson 45' (Pen)
  • Roscoe DSane 70'
  • Thomas Pratt 86'

- Quarter Finals

Att. 49
Waltham Abbey
0 - 3 Full time
Aveley

Wednesday 8 October 2014

- Round One

Att. 138
Worthing
  • Benjamin Pope 11'
  • Will Berry 28'
  • Trevor McCreadie 72'
3 - 4 Full time
Horsham
  • Max Miller 15'
  • Anthony Nwachukwu 30'
  • Anthony Nwachukwu 45'
  • Anthony Nwachukwu 72'

Tuesday 7 October 2014

Ryman North

Att. 48
Tilbury
0 - 2 Full time
Dereham Town
  • Courtney Mclean 6' (OG)
  • Luke Tuttle 87'