Fixtures

Thursday 1 August 2019

Friendlies 2019 - Friendlies

19:45
Phoenix Sports
vs
Cray Wanderers

Saturday 3 August 2019

Friendlies 2019 - Friendlies

15:00
Ashford United
vs
Folkestone Invicta
15:00
Cray Valley PM
vs
Tilbury
15:00
Hayes & Yeading United
vs
Cray Wanderers
15:00
Herne Bay
vs
Witham Town
15:00
Heybridge Swifts
vs
Walton Casuals
15:00
Lewes
vs
Whitehawk
15:00
Margate
vs
Hythe Town
15:00
Metropolitan Police
vs
Grays Athletic
15:00
Reading City
vs
Ramsgate
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
Hastings United
15:00
Uxbridge
vs
Potters Bar Town
15:00
Whitstable Town
vs
Bowers & Pitsea
15:00
Whyteleafe
vs
Worthing

Tuesday 6 August 2019

Friendlies 2019 - Friendlies

19:45
Cray Valley PM
vs
Grays Athletic
19:30
Potters Bar Town
vs
Leyton Orient
19:45
South Park
vs
Hythe Town
19:45
Whitstable Town
vs
Bromley XI

Wednesday 7 August 2019

Friendlies 2019 - Friendlies

19:45
Tooting & Mitcham United
vs
Charlton Athletic

Saturday 10 August 2019

Premier Division

15:00
Bishop's Stortford
vs
Bognor Regis Town
15:00
Bowers & Pitsea
vs
Wingate & Finchley
15:00
East Thurrock United
vs
Cheshunt
15:00
Folkestone Invicta
vs
Worthing
15:00
Haringey Borough
vs
Corinthian-Casuals
15:00
Horsham
vs
Leatherhead
15:00
Kingstonian
vs
Cray Wanderers
15:00
Lewes
vs
Enfield Town
15:00
Margate
vs
Brightlingsea Regent
15:00
Merstham
vs
Hornchurch
15:00
Potters Bar Town
vs
Carshalton Athletic

The Emirates FA Cup 19-20 - Extra Preliminary

15:00
Chertsey Town
vs
Cobham
15:00
Chichester City
vs
Erith Town
15:00
Cray Valley PM
vs
Chatham Town
15:00
Hullbridge Sports
vs
Stanway Rovers

Friendlies 2019 - Friendlies

15:00
Chipstead
vs
Heybridge Swifts
15:00
Herne Bay
vs
Felixstowe & Walton United
15:00
Hythe Town
vs
Tilbury
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
Ramsgate
15:00
VCD Athletic
vs
Grays Athletic
13:00
Whitehawk
vs
Brentwood Town
15:00
Whyteleafe
vs
South Park

Monday 12 August 2019

Premier Division

19:45
Carshalton Athletic
vs
East Thurrock United

Tuesday 13 August 2019

Premier Division

19:45
Bognor Regis Town
vs
Horsham
19:45
Brightlingsea Regent
vs
Bowers & Pitsea
19:45
Cheshunt
vs
Potters Bar Town
19:45
Corinthian-Casuals
vs
Merstham
19:45
Enfield Town
vs
Bishop's Stortford
19:45
Hornchurch
vs
Margate
19:45
Leatherhead
vs
Haringey Borough
19:45
Wingate & Finchley
vs
Kingstonian
19:45
Worthing
vs
Lewes

Wednesday 14 August 2019

Premier Division

19:45
Cray Wanderers
vs
Folkestone Invicta

Saturday 17 August 2019

Premier Division

15:00
Brightlingsea Regent
vs
Merstham
15:00
Carshalton Athletic
vs
Bishop's Stortford
15:00
Cheshunt
vs
Haringey Borough
15:00
Cray Wanderers
vs
Corinthian-Casuals
15:00
East Thurrock United
vs
Potters Bar Town
15:00
Enfield Town
vs
Horsham
15:00
Folkestone Invicta
vs
Leatherhead
15:00
Kingstonian
vs
Margate
15:00
Lewes
vs
Bowers & Pitsea
15:00
Wingate & Finchley
vs
Bognor Regis Town
15:00
Worthing
vs
Hornchurch

North Division

15:00
Bury Town
vs
Basildon United
15:00
Coggeshall Town
vs
AFC Sudbury
15:00
Dereham Town
vs
Aveley
15:00
Felixstowe & Walton United
vs
Great Wakering Rovers
15:00
Grays Athletic
vs
Brentwood Town
15:00
Histon
vs
Heybridge Swifts
15:00
Hullbridge Sports
vs
Witham Town
15:00
Maldon & Tiptree
vs
Soham Town Rangers
15:00
Romford
vs
Canvey Island
15:00
Tilbury
vs
Cambridge City

South Central Division

15:00
Ashford Town (Middx)
vs
Chalfont St Peter
15:00
Bedfont Sports
vs
Hanwell Town
15:00
Chipstead
vs
Bracknell Town
15:00
Harlow Town
vs
FC Romania
15:00
Hertford Town
vs
Tooting & Mitcham United
15:00
Marlow
vs
Barking
15:00
Northwood
vs
Westfield
15:00
South Park
vs
Waltham Abbey
15:00
Uxbridge
vs
Chertsey Town
15:00
Ware
vs
Staines Town

South East Division

15:00
Burgess Hill Town
vs
Hythe Town
15:00
Cray Valley PM
vs
Hastings United
15:00
East Grinstead Town
vs
Haywards Heath Town
14:00
Faversham Town
vs
Guernsey
15:00
Phoenix Sports
vs
Ashford United
15:00
Ramsgate
vs
Chichester City
15:00
Three Bridges
vs
Sevenoaks Town
15:00
Whitehawk
vs
VCD Athletic
15:00
Whitstable Town
vs
Sittingbourne
15:00
Whyteleafe
vs
Herne Bay

Monday 19 August 2019

North Division

19:45
Aveley
vs
Hullbridge Sports

Tuesday 20 August 2019

North Division

19:45
AFC Sudbury
vs
Felixstowe & Walton United
19:45
Basildon United
vs
Romford
19:45
Brentwood Town
vs
Maldon & Tiptree
19:45
Canvey Island
vs
Grays Athletic
19:45
Great Wakering Rovers
vs
Tilbury
19:45
Heybridge Swifts
vs
Coggeshall Town
19:45
Soham Town Rangers
vs
Histon
19:45
Witham Town
vs
Bury Town

South Central Division

19:45
Chalfont St Peter
vs
Bedfont Sports
19:45
Chertsey Town
vs
South Park
19:45
Hanwell Town
vs
Harlow Town
19:45
Staines Town
vs
Marlow
19:45
Tooting & Mitcham United
vs
Ashford Town (Middx)
19:45
Waltham Abbey
vs
Hertford Town
19:45
Ware
vs
Barking
19:45
Westfield
vs
Chipstead

South East Division

19:45
Ashford United
vs
Ramsgate
19:45
Chichester City
vs
Whyteleafe
19:45
Hastings United
vs
Faversham Town
19:45
Haywards Heath Town
vs
Burgess Hill Town
19:45
Herne Bay
vs
Phoenix Sports
19:45
Hythe Town
vs
Whitstable Town
19:30
Sevenoaks Town
vs
Whitehawk
19:45
Sittingbourne
vs
Cray Valley PM
19:45
VCD Athletic
vs
Three Bridges

Wednesday 21 August 2019

North Division

19:45
Cambridge City
vs
Dereham Town

South Central Division

19:45
Bracknell Town
vs
Uxbridge
19:45
FC Romania
vs
Northwood

South East Division

19:30
East Grinstead Town
vs
Guernsey

Saturday 24 August 2019

Premier Division

15:00
Bishop's Stortford
vs
Cray Wanderers
15:00
Bognor Regis Town
P - P
Cheshunt
15:00
Corinthian-Casuals
vs
Carshalton Athletic
15:00
Haringey Borough
vs
Brightlingsea Regent
15:00
Hornchurch
vs
Kingstonian
15:00
Leatherhead
vs
Enfield Town
15:00
Margate
vs
Lewes
15:00
Merstham
vs
East Thurrock United
15:00
Potters Bar Town
vs
Folkestone Invicta

The Emirates FA Cup 19-20 - Preliminary

15:00
AFC Sudbury
vs
Felixstowe & Walton United
15:00
Barking
vs
Aveley
15:00
Basildon United
vs
TBA
15:00
Basingstoke Town
vs
Westfield
15:00
Bedfont Sports
vs
TBA
15:00
Bowers & Pitsea
vs
TBA
15:00
Burgess Hill Town
vs
Sevenoaks Town
15:00
Bury Town
vs
TBA
15:00
Cambridge City
vs
Barton Rovers
15:00
Cheshunt
vs
TBA
15:00
Chipstead
vs
TBA
15:00
Cray Wanderers
vs
Hythe Town
15:00
East Grinstead Town
vs
TBA
15:00
FC Romania
vs
Ware
15:00
Grays Athletic
vs
Heybridge Swifts
15:00
Harlow Town
vs
Brentwood Town
15:00
Hastings United
vs
TBA
15:00
Haywards Heath Town
vs
TBA
15:00
Herne Bay
vs
TBA
15:00
Marlow
vs
Cinderford Town
15:00
Phoenix Sports
vs
Staines Town
15:00
Sittingbourne
vs
Uxbridge
15:00
Soham Town Rangers
vs
TBA
15:00
South Park
vs
TBA
15:00
Spalding United
vs
Dereham Town
15:00
TBA
vs
Ashford Town (Middx)
15:00
TBA
vs
Ashford United
15:00
TBA
vs
Bracknell Town
15:00
TBA
vs
Canvey Island
15:00
TBA
vs
Chalfont St Peter
15:00
TBA
vs
Coggeshall Town
15:00
TBA
vs
Great Wakering Rovers
15:00
TBA
vs
Hanwell Town
15:00
TBA
vs
Hertford Town
15:00
TBA
vs
Horsham
15:00
TBA
vs
Maldon & Tiptree
15:00
TBA
vs
Northwood
15:00
TBA
vs
Ramsgate
15:00
TBA
vs
Romford
15:00
TBA
vs
Three Bridges
15:00
TBA
vs
Whyteleafe
15:00
TBA
vs
Witham Town
15:00
Tilbury
vs
TBA
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
Faversham Town
15:00
VCD Athletic
vs
TBA
15:00
Waltham Abbey
vs
TBA
15:00
Whitehawk
vs
TBA
15:00
Whitstable Town
vs
TBA
15:00
Wingate & Finchley
vs
Welwyn Garden City

Monday 26 August 2019

Premier Division

15:00
Brightlingsea Regent
vs
Hornchurch
15:00
Carshalton Athletic
vs
Leatherhead
15:00
Cheshunt
vs
Corinthian-Casuals
15:00
Cray Wanderers
vs
Margate
15:00
East Thurrock United
vs
Bowers & Pitsea
15:00
Enfield Town
vs
Potters Bar Town
15:00
Folkestone Invicta
vs
Merstham
15:00
Kingstonian
vs
Bishop's Stortford
15:00
Lewes
vs
Horsham
15:00
Wingate & Finchley
vs
Haringey Borough
15:00
Worthing
vs
Bognor Regis Town

North Division

15:00
Bury Town
vs
Cambridge City
15:00
Coggeshall Town
vs
Great Wakering Rovers
15:00
Dereham Town
vs
Soham Town Rangers
15:00
Felixstowe & Walton United
vs
Heybridge Swifts
15:00
Grays Athletic
vs
Basildon United
15:00
Histon
vs
AFC Sudbury
15:00
Hullbridge Sports
vs
Canvey Island
15:00
Maldon & Tiptree
vs
Witham Town
15:00
Romford
vs
Aveley
15:00
Tilbury
vs
Brentwood Town

South Central Division

15:00
Ashford Town (Middx)
vs
Westfield
15:00
Bedfont Sports
vs
Chertsey Town
15:00
Chipstead
vs
Tooting & Mitcham United
15:00
Harlow Town
vs
Waltham Abbey
15:00
Hertford Town
vs
Barking
15:00
Marlow
vs
Chalfont St Peter
15:00
Northwood
vs
Bracknell Town
15:00
South Park
vs
Hanwell Town
15:00
Uxbridge
vs
Staines Town
15:00
Ware
vs
FC Romania

South East Division

15:00
Burgess Hill Town
vs
Chichester City
15:00
Cray Valley PM
vs
Sevenoaks Town
15:00
East Grinstead Town
vs
Hastings United
15:00
Phoenix Sports
vs
VCD Athletic
15:00
Ramsgate
vs
Sittingbourne
15:00
Three Bridges
vs
Ashford United
15:00
Whitehawk
vs
Haywards Heath Town
15:00
Whitstable Town
vs
Herne Bay
15:00
Whyteleafe
vs
Guernsey

Tuesday 27 August 2019

South East Division

19:45
Faversham Town
vs
Hythe Town

Saturday 31 August 2019

Premier Division

15:00
Bishop's Stortford
vs
Cheshunt
15:00
Bognor Regis Town
vs
Carshalton Athletic
15:00
Bowers & Pitsea
vs
Enfield Town
15:00
Corinthian-Casuals
vs
Brightlingsea Regent
15:00
Haringey Borough
vs
East Thurrock United
15:00
Hornchurch
vs
Wingate & Finchley
15:00
Horsham
vs
Folkestone Invicta
15:00
Leatherhead
vs
Lewes
15:00
Margate
vs
Worthing
15:00
Merstham
vs
Kingstonian
15:00
Potters Bar Town
vs
Cray Wanderers

North Division

15:00
AFC Sudbury
vs
Romford
15:00
Aveley
vs
Maldon & Tiptree
15:00
Basildon United
vs
Histon
15:00
Brentwood Town
vs
Coggeshall Town
15:00
Cambridge City
vs
Hullbridge Sports
15:00
Canvey Island
vs
Bury Town
15:00
Great Wakering Rovers
vs
Dereham Town
15:00
Heybridge Swifts
vs
Grays Athletic
15:00
Soham Town Rangers
vs
Felixstowe & Walton United
15:00
Witham Town
vs
Tilbury

South Central Division

15:00
Bedfont Sports
vs
Barking
15:00
Bracknell Town
vs
Ashford Town (Middx)
15:00
Chalfont St Peter
vs
Chipstead
15:00
Chertsey Town
vs
Ware
15:00
FC Romania
vs
Marlow
15:00
Hanwell Town
vs
Hertford Town
15:00
Staines Town
vs
Harlow Town
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
Northwood
15:00
Waltham Abbey
vs
Uxbridge
15:00
Westfield
vs
South Park

South East Division

15:00
Ashford United
vs
Burgess Hill Town
15:00
Chichester City
vs
Faversham Town
15:00
Hastings United
vs
Whyteleafe
15:00
Haywards Heath Town
vs
Three Bridges
15:00
Herne Bay
vs
Cray Valley PM
15:00
Hythe Town
vs
Whitehawk
15:00
Phoenix Sports
vs
Guernsey
15:00
Sevenoaks Town
vs
Whitstable Town
15:00
Sittingbourne
vs
East Grinstead Town
15:00
VCD Athletic
vs
Ramsgate

Latest news

Geordies unveil new changing facilities- and a new keeper
Hanwell Town Geordies unveil new changing facilities- and a new keeper

It was an exciting weekend for Hanwell Town

BetVictor Isthmian League- supporters predictions 2019/20: Heybridge Swifts
Heybridge Swifts BetVictor Isthmian League- supporters predictions 2019/20: Heybridge Swifts

We’re heading Swiftly back to the North Division. Heybridge shouldn’t really be in it, but they are. Chris Daines isn’t too bitter.

BetVictor Isthmian League- supporters predictions 2019/20: Whyteleafe
Whyteleafe BetVictor Isthmian League- supporters predictions 2019/20: Whyteleafe

We’re off to the South East Division, and we’re heading to the tree-lined oasis that is Church Road, home of Whyteleafe.

The BetVictor Isthmian League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe