Confirm your age. Are you 18 or over?

Fixtures

Sunday 1 December 2019

The Emirates FA Cup 19-20 - Second Round Proper

15:00
TBA
vs
Chichester City
KO time TBC

Tuesday 3 December 2019

Premier Division

19:45
Bishop's Stortford
vs
East Thurrock United
19:45
Bognor Regis Town
vs
Enfield Town
19:45
Folkestone Invicta
vs
Kingstonian
19:45
Potters Bar Town
vs
Brightlingsea Regent
19:45
Wingate & Finchley
vs
Carshalton Athletic

South Central Division

19:45
South Park
vs
Marlow

South East Division

19:45
Ashford United
vs
Guernsey
19:30
Burgess Hill Town
vs
Ramsgate
19:30
East Grinstead Town
vs
Whitehawk
19:45
Haywards Heath Town
vs
Chichester City
19:45
Whitstable Town
vs
Hastings United
19:45
Whyteleafe
vs
Sittingbourne

The Velocity Trophy 19-20 - Group 6

19:45
Tilbury
vs
Canvey Island

Essex County Cup 19-20 - Fourth Round

19:45
Bowers & Pitsea
vs
Braintree Town
19:45
Chelmsford City
vs
Hornchurch

London County Cup 19-20 - Round Two

19:45
Tooting & Mitcham United
vs
Barking

Surrey County Cup 19-20 - Round 1

19:45
Metropolitan Police
vs
Corinthian-Casuals
19:45
Woking
vs
Chertsey Town

Sussex County Cup 19-20 - Round Three

19:30
Littlehampton Town
vs
Horsham

Wednesday 4 December 2019

Premier Division

19:45
Lewes
vs
Haringey Borough

Essex County Cup 19-20 - Fourth Round

19:45
Witham Town
vs
Maldon & Tiptree

Kent Senior Cup 19-20 - Second Round

19:45
Phoenix Sports
vs
Charlton Athletic

Saturday 7 December 2019

Premier Division

15:00
Brightlingsea Regent
vs
Corinthian-Casuals
15:00
Carshalton Athletic
vs
Bognor Regis Town
15:00
Cheshunt
vs
Bishop's Stortford
15:00
Cray Wanderers
vs
Potters Bar Town
15:00
East Thurrock United
vs
Haringey Borough
15:00
Enfield Town
vs
Bowers & Pitsea
15:00
Folkestone Invicta
vs
Horsham
15:00
Kingstonian
vs
Merstham
15:00
Lewes
vs
Leatherhead
15:00
Wingate & Finchley
vs
Hornchurch
15:00
Worthing
vs
Margate

North Division

15:00
AFC Sudbury
vs
Cambridge City
15:00
Basildon United
vs
Witham Town
15:00
Brentwood Town
vs
Soham Town Rangers
15:00
Dereham Town
vs
Tilbury
15:00
Felixstowe & Walton United
vs
Romford
15:00
Grays Athletic
vs
Coggeshall Town
15:00
Great Wakering Rovers
vs
Aveley
15:00
Heybridge Swifts
vs
Canvey Island
15:00
Histon
vs
Bury Town
15:00
Hullbridge Sports
vs
Maldon & Tiptree

South Central Division

15:00
Bedfont Sports
vs
Northwood
15:00
Chertsey Town
vs
Tooting & Mitcham United
15:00
Chipstead
vs
FC Romania
15:00
Hanwell Town
vs
Barking
15:00
Marlow
vs
Hertford Town
15:00
South Park
vs
Bracknell Town
15:00
Uxbridge
vs
Harlow Town
15:00
Waltham Abbey
vs
Staines Town
15:00
Ware
vs
Ashford Town (Middx)
15:00
Westfield
vs
Chalfont St Peter

South East Division

15:00
Cray Valley PM
vs
East Grinstead Town
15:00
Faversham Town
vs
Whyteleafe
14:00
Guernsey
vs
Hythe Town
15:00
Hastings United
vs
Chichester City
15:00
Haywards Heath Town
vs
Ashford United
15:00
Sevenoaks Town
vs
Sittingbourne
15:00
Three Bridges
vs
Burgess Hill Town
15:00
VCD Athletic
vs
Herne Bay
15:00
Whitehawk
vs
Ramsgate
15:00
Whitstable Town
vs
Phoenix Sports

Tuesday 10 December 2019

Premier Division

19:45
Leatherhead
vs
Potters Bar Town

North Division

19:45
Brentwood Town
vs
Hullbridge Sports

South Central Division

19:45
Bedfont Sports
vs
South Park
19:45
Bracknell Town
P - P
Tooting & Mitcham United
19:45
Chipstead
vs
Hertford Town

South East Division

19:45
Faversham Town
vs
Ramsgate
19:30
Sevenoaks Town
vs
Haywards Heath Town
19:45
Sittingbourne
vs
Hastings United
19:45
VCD Athletic
vs
Chichester City
19:45
Whitehawk
vs
Whyteleafe

The Velocity Trophy 19-20 - Knockout Stage 1

19:45
Bracknell Town
vs
Hornchurch
19:45
East Thurrock United
vs
Bishop's Stortford
19:45
Margate
vs
Carshalton Athletic
19:45
Worthing
vs
Cray Wanderers

The Velocity Trophy 19-20 - Group 1

19:45
Heybridge Swifts
vs
Maldon & Tiptree

Essex County Cup 19-20 - Fourth Round

19:45
Dagenham & Redbridge
vs
Barking

London County Cup 19-20 - Round One

19:45
Hanwell Town
vs
Haringey Borough

London County Cup 19-20 - Round Two

19:45
Woodford Town
vs
Corinthian-Casuals

Wednesday 11 December 2019

South East Division

19:45
Guernsey
vs
Whitstable Town

The Velocity Trophy 19-20 - Knockout Stage 1

19:45
Kingstonian
vs
Merstham

Essex County Cup 19-20 - Fourth Round

19:45
Grays Athletic
vs
Canvey Island

Surrey County Cup 19-20 - Round 1

19:45
Sutton Common Rovers
vs
Westfield

Saturday 14 December 2019

Premier Division

15:00
Bishop's Stortford
vs
Worthing
15:00
Bognor Regis Town
vs
Cray Wanderers
15:00
Bowers & Pitsea
vs
Folkestone Invicta
15:00
Corinthian-Casuals
vs
Wingate & Finchley
15:00
Haringey Borough
vs
Carshalton Athletic
15:00
Hornchurch
vs
Cheshunt
15:00
Horsham
vs
East Thurrock United
15:00
Leatherhead
vs
Brightlingsea Regent
15:00
Margate
vs
Enfield Town
15:00
Merstham
vs
Lewes
15:00
Potters Bar Town
vs
Kingstonian

North Division

15:00
Aveley
vs
AFC Sudbury
15:00
Bury Town
vs
Grays Athletic
15:00
Cambridge City
vs
Great Wakering Rovers
15:00
Canvey Island
vs
Felixstowe & Walton United
15:00
Coggeshall Town
vs
Histon
15:00
Maldon & Tiptree
vs
Dereham Town
15:00
Romford
vs
Hullbridge Sports
15:00
Soham Town Rangers
vs
Basildon United
15:00
Tilbury
vs
Heybridge Swifts
15:00
Witham Town
vs
Brentwood Town

South Central Division

15:00
Ashford Town (Middx)
vs
Chipstead
15:00
Barking
vs
Uxbridge
15:00
Bracknell Town
vs
Hanwell Town
15:00
Chalfont St Peter
vs
Waltham Abbey
15:00
FC Romania
vs
Westfield
15:00
Harlow Town
vs
South Park
15:00
Hertford Town
vs
Bedfont Sports
15:00
Northwood
vs
Marlow
15:00
Staines Town
vs
Chertsey Town
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
Ware

South East Division

15:00
Ashford United
vs
Hastings United
15:00
Burgess Hill Town
vs
Faversham Town
15:00
Chichester City
vs
Guernsey
15:00
East Grinstead Town
vs
Three Bridges
15:00
Herne Bay
vs
Haywards Heath Town
15:00
Hythe Town
vs
VCD Athletic
15:00
Phoenix Sports
vs
Cray Valley PM
15:00
Ramsgate
vs
Whitstable Town
15:00
Sittingbourne
vs
Whitehawk
15:00
Whyteleafe
vs
Sevenoaks Town

Tuesday 17 December 2019

Premier Division

19:45
Bowers & Pitsea
vs
Carshalton Athletic
19:45
Corinthian-Casuals
vs
Bognor Regis Town
19:45
Leatherhead
vs
Kingstonian
19:45
Margate
vs
Wingate & Finchley
19:45
Merstham
vs
Haringey Borough
19:45
Worthing
vs
Enfield Town

North Division

19:45
Basildon United
vs
Dereham Town
19:45
Great Wakering Rovers
vs
AFC Sudbury

South Central Division

19:45
Bedfont Sports
vs
Harlow Town
19:45
Westfield
vs
Tooting & Mitcham United

South East Division

19:45
Chichester City
vs
Ashford United
19:45
Cray Valley PM
vs
Whyteleafe
19:45
Haywards Heath Town
vs
Sittingbourne

Hertfordshire County Cup 19-20 - Round Two

19:45
Cheshunt
vs
Colney Heath
19:45
Potters Bar Town
vs
Hemel Hempstead Town

Middlesex County Cup 19-20 - Round Two

19:45
Barnet
vs
Staines Town

Friday 20 December 2019

North Division

19:45
Tilbury
vs
Maldon & Tiptree

Saturday 21 December 2019

Premier Division

15:00
Brightlingsea Regent
vs
Bishop's Stortford
15:00
Carshalton Athletic
vs
Merstham
15:00
Cheshunt
vs
Bowers & Pitsea
15:00
East Thurrock United
vs
Hornchurch
15:00
Kingstonian
vs
Corinthian-Casuals
15:00
Margate
vs
Leatherhead
15:00
Wingate & Finchley
vs
Potters Bar Town

North Division

15:00
Canvey Island
vs
Aveley
15:00
Dereham Town
vs
AFC Sudbury
15:00
Romford
vs
Brentwood Town

South Central Division

15:00
Ashford Town (Middx)
vs
Staines Town
15:00
Bedfont Sports
vs
Westfield
15:00
Chipstead
vs
Chertsey Town
15:00
Marlow
vs
Bracknell Town
15:00
South Park
vs
Tooting & Mitcham United
15:00
Uxbridge
vs
Hanwell Town
15:00
Ware
vs
Waltham Abbey

South East Division

15:00
Cray Valley PM
vs
VCD Athletic
15:00
East Grinstead Town
vs
Sevenoaks Town
15:00
Ramsgate
vs
Hythe Town
15:00
Three Bridges
vs
Guernsey
15:00
Whitehawk
vs
Chichester City
15:00
Whyteleafe
vs
Haywards Heath Town

The Velocity Trophy 19-20 - Knockout Stage 1

15:00
Folkestone Invicta
vs
Bognor Regis Town

Sunday 22 December 2019

South East Division

13:00
Phoenix Sports
vs
Sittingbourne

Thursday 26 December 2019

Premier Division

15:00
Cray Wanderers
vs
Leatherhead
15:00
Enfield Town
vs
Haringey Borough
12:00
Folkestone Invicta
vs
Margate
15:00
Lewes
vs
Bognor Regis Town
15:00
Worthing
vs
Horsham

North Division

13:00
Bury Town
vs
Soham Town Rangers
15:00
Coggeshall Town
vs
Witham Town
15:00
Felixstowe & Walton United
vs
Basildon United
15:00
Grays Athletic
vs
Aveley
13:00
Histon
vs
Cambridge City
15:00
Hullbridge Sports
vs
Great Wakering Rovers
15:00
Maldon & Tiptree
vs
Heybridge Swifts
15:00
Tilbury
vs
Canvey Island

South Central Division

15:00
Harlow Town
vs
Barking
15:00
Hertford Town
vs
FC Romania
15:00
Northwood
vs
Chalfont St Peter

South East Division

15:00
Burgess Hill Town
vs
Hastings United
15:00
Faversham Town
vs
Herne Bay
15:00
Whitstable Town
vs
Ashford United

Saturday 28 December 2019

Premier Division

15:00
Corinthian-Casuals
vs
Cheshunt
15:00
Hornchurch
vs
Brightlingsea Regent

North Division

15:00
Aveley
vs
Romford
15:00
Brentwood Town
vs
Tilbury
15:00
Canvey Island
vs
Hullbridge Sports
15:00
Great Wakering Rovers
vs
Coggeshall Town
15:00
Soham Town Rangers
vs
Dereham Town
15:00
Witham Town
vs
Maldon & Tiptree

South Central Division

15:00
Barking
vs
Hertford Town
15:00
Bracknell Town
vs
Northwood
15:00
Chalfont St Peter
vs
Marlow
15:00
Chertsey Town
vs
Bedfont Sports
15:00
FC Romania
vs
Ware
15:00
Hanwell Town
vs
South Park
15:00
Tooting & Mitcham United
vs
Chipstead
15:00
Waltham Abbey
vs
Harlow Town
15:00
Westfield
vs
Ashford Town (Middx)

South East Division

15:00
Chichester City
vs
Burgess Hill Town
14:00
Guernsey
vs
Whyteleafe
15:00
Haywards Heath Town
vs
Whitehawk
15:00
Sittingbourne
vs
Ramsgate

Sunday 29 December 2019

South East Division

15:00
VCD Athletic
vs
Phoenix Sports

Latest news

Get with the e-programme: 16 November 2019
South Central Division Get with the e-programme: 16 November 2019

It's nearly lunchtime. Would you like some electronic marmite with your meal deal?

Sports sign a former Canary
Hullbridge Sports Sports sign a former Canary

Former Norwich midfielder signs on at Hullbridge

A Grays Sunday
Grays Athletic A Grays Sunday

Athletic add two

The BetVictor Isthmian League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe